איך מטפלים בחרדה חברתית

איך מטפלים בחרדה חברתית?

חרדה חברתית היא תופעה רווחת, אשר תבוא לידי ביטוי בקושי לבוא באינטראקציה עם אנשים אחרים.
הפחד יבוא לידי ביטוי בקושי להביע רגשות בחברה, כמו צחוק גדול, שעשוי לגרום לאדם הסובל מחרדה זו לסבול, או הסמקה ועוד. הסובלים מהתופעה מודעים לה, ונוטים להתבודדות חברתית כתוצאה מהלחץ, שהם חווים במגע עם החברה.

איך מטפלים בחרדות ופחדים? איך מטפלים בחרדה חברתית בפרט?

באמצעות מודל קוגניטיבי CBT , אשר בודק את האמונות השליליות המנהלות את האדם, בידוד מרכיב השיפוט שלהן, ולא פחות חשוב, מפגש עם האחר באמצעות טיפול קבוצתי.

חרדת נטישה היא הקושי להיפרד, היא תבוא לידי ביטוי בתלות גם במערכות יחסים הרסניות, קושי להיות לבד, התפשרות חברתית ועוד. 

איך מטפלים בחרדת נטישה? איך מטפלים בחרדות בכלל? 

פעמים רבות, היסוד הבסיסי של חרדות, ובפרט חרדת נטישה, נובע מאמונה קטנה ביכולת שלנו, אולי כלפי חוץ, אנו עשויים להפגין חוסן, אולם כלפי פנים, אנו חווים קושי אמיתי להיות לבד, קושי, שבהחלט נטוע בחוויות ילדות מוקדמות, באמצעות תהליך קוגניטיבי ורגשי, אנו נפרוט את הפחדים, "נסתכל להם בעיניים", ונוכל לשחרר אותם.

חרדות הן כמו מעטפת או שריון חונק לנפש האדם, הן פוגעות באותנטיות ובחופש הטבעי של כל אינדיבידואל לחיות בשלום פנימי והרמוניה. בחרדות ניתן לטפל באופן טבעי, רוצים לדעת כיצד? צרו עמי קשר לייעוץ ראשוני.
רונית חיימוב זילברמן, מטפלת הבית של "הדרך של רונית: 052-3634674
haimoffronit@gmail.com

תגובות

תגובות

About the author: רונית חיימוב

בת 46, אמא ל 2 בנים אור ושחר המקסימים, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית קוגניטיבית התנהגותית, מרצה וטריינרית ב NLP, עובדת בשיטות אפקטיביות, ביניהם: EMDR, DBT,CBT, Schema Therapy, מיינדפולנס ועוד. תלמידתו של סטיב אנדראס ממציא פרוטוקול הטראומה ב NLP ניסיון של 20 שנים כמטפלת. בעברה עובדת סוציאלית בביה״ח וולפסון בעלת רקע בעבודה עם מטופלים הסובלים מחרדה, טראומה, נפגעות תקיפה מינית, אלימות במשפחה, מטופלים בריאטריים (לאחר קיצור קיבה), סוכרת נעורים ומבוגרים, טיפול נמרץ ילדים ועוד. בעלת קליניקה פרטית בתל אביב. מיסדת המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית בדרך של רונית ומאמינה בטיפול מותאם אישית.