ללמוד NLP – קורסים NLP | קורס NLP | NLP קורסים

גישה ניו אייגית ( חדשנית) מאוד פופולארית בישראל בשנים האחרונות היא גישת ה NLP.

ראשי התיבות הנם:

  • NEURO – המערכת העצבית עובדת ודרכה מתקבלת חוויה, והיא מעובדת דרך 5 החושים ( הטעם, הריח, הראייה, השמיעה, והתחישה).
  • LINGUISTIC – השפה, ומערכת התקשורת הבלתי מילולית שדרכה מתארגנת ומקודדת מערכות הייצוג שלנו, ומקבלות משמעות.
  • PROGRAMMING – היכולת לארגן ולתכנת את התקשורת שלנו והמערכת הנוירולוגית ע"מ להשיג תוצאות מעצימות רצוניות.

ההחלטה ללמוד בקורס NLP היא החלטה קשה מאחר וכיום יש מעל 20 בתי ספר המלמדים קורסים לNLP, והאמת שמוכרים את שיטת ה NLP בכשיטה של שרביט קסמים, מהירה, יעילה, עוקפת את התת מודע, ומאפשרת תוצאות ברגע.

בעוד שאכן קיימים אנשים המדווחים על הקלה משמעותית לאחר מפגש בשיטת ה NLP, ישנם את אלה אשר הגישה לא עובדת עליהם. לצערי הרבה פעמים הדבר נובע מכך שלמרות שגישת ה NLP הנה בהחלט גישה יעילה כשבאים ללמוד אותה ברב בתי הספר בארץ מתמקדים רק בחוש הראייה.

על כן חשוב כשהולכים לקורס NLP לוודא שאתם לומדים במקום הנכון, וכאן אני רוצה גם רגע אחד לשאול אתכם – NLP מתעסק עם נבכי המוח והנפש שלנו. אם היו אומרים לכם היום שאתם צריכים לעבור ניתוח להוצאת גידול במוח- נוירוכירורגיה, האם הייתם הולכים לנוירוכירורג הזול ביותר? המהיר ביותר? או היקר ביותר? המעמיק ביותר?

אני יודעת שהיום קיימים הרבה בתי ספר, אך כשבוחרים ללמוד NLP בקורס איכותי- שיטה שאכן מאוד עוזרת ויעילה לחלק אלו אשר נחשפים אליה, חשוב טוב לדעת איפה ללמוד, אצל מי, ומה הלימודים נותנים. ובנוסף חשוב להבין שבעוד שיש הקלה משמעותית ממפגש למפגש, אין קיצורי דרך אמיתיים- כי אז מצבינו היה אחר לגמרי, ואם גישת ה NLP, טיפול באמצעות NLP, או לימודי ה NLP, אכזבו אותך אין זה אומר שהבעיה אצלך, אפילו אין זה אומר ש NLP לא מתאים לך, אלא שהדרך שבה טופלת/ למדת אינה הדרך הנכונה. חשוב ללמוד מהמקורות.

לבירור עוד על היכן ללמוד NLP ניתן לפנות לרונית חיימוב זילברמן טל 0523634674

תגובות

תגובות

About the author: רונית חיימוב

בת 46, אמא ל 2 בנים אור ושחר המקסימים, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית קוגניטיבית התנהגותית, מרצה וטריינרית ב NLP, עובדת בשיטות אפקטיביות, ביניהם: EMDR, DBT,CBT, Schema Therapy, מיינדפולנס ועוד. תלמידתו של סטיב אנדראס ממציא פרוטוקול הטראומה ב NLP ניסיון של 20 שנים כמטפלת. בעברה עובדת סוציאלית בביה״ח וולפסון בעלת רקע בעבודה עם מטופלים הסובלים מחרדה, טראומה, נפגעות תקיפה מינית, אלימות במשפחה, מטופלים בריאטריים (לאחר קיצור קיבה), סוכרת נעורים ומבוגרים, טיפול נמרץ ילדים ועוד. בעלת קליניקה פרטית בתל אביב. מיסדת המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית בדרך של רונית ומאמינה בטיפול מותאם אישית.