קורס מיינדפולנס

במרכז האפקטיבי לטיפול בחרדות, טראומה ומחלות כרוניות ניתן להצטרף אל קורס מיינדפולנס, CBT ו- NLP. מדובר בקורס מבוא שמשתתפיו יוכלו להמשיך אל קורסי המשך במגוון תחומים. הלימודים מבוססים על ניסיונה הרב של רונית חיימוב, פסיכותרפיסטית התנהגותית קוגניטיבית, בעבודה עם אוכלוסיות מגוונות ובתוך כך גם בשיטת המיינדפולנס. זוהי גישה שזוכה להצלחה גדולה בקרב הציבור הרחב, ובעיקר בקרב המתעניינים בתחומי המדיטציה והיוגה, וכשיטה טיפולית היא בעלת יתרונות מוכחים וזוכה להערכה רבה.

יתרונות המיינדפולנס

למעשה, העיקרון של מיינדפולנס הוא פשוט למדי. מדובר בהקשבה הולכת ומעמיקה לתחושות הגופניות ולאחר מכן גם לעולם הנפשי על תנועותיו. יחד עם זאת, הקשבה שכזו אינה נפוצה בעולם המודרני, ובפרט קשה לסגל אותה במקרים של מצוקה נפשית. מאידך, מטפלים הנעזרים בה מדווחים על הטבה משמעותית של מטופליהם, שכן התרגול מביא להשקטת המחשבות והרגשות, הגברת ריכוז וזיכרון, חיזוק תחושת השליטה על הגוף והנפש, הגדלת המרחב הפנימי והגמישות הנפשית. כמו כן, קיימים דיווחים רבים על הגדלה של היצירתיות, שיפור היחסים הבינאישיים והיכולת לקבל את שינויי החיים.

כלי יישומי ואפקטיבי

לימודי מיינדפולנס נותנים למטפל כלי התערבות פרקטי ויעיל מאוד, המיושם כיום גם במרפאות ובבתי חולים לבריאות הנפש בישראל ובכל העולם. למידע נוסף על קורס מיינדפולנס במרכז האפקטיבי לטיפול בחרדות, טראומה ומחלות כרוניות, פנו אל רונית חיימוב בטלפון 052-3634674.

תגובות

תגובות

About the author: רונית חיימוב

בת 46, אמא ל 2 בנים אור ושחר המקסימים, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית קוגניטיבית התנהגותית, מרצה וטריינרית ב NLP, עובדת בשיטות אפקטיביות, ביניהם: EMDR, DBT,CBT, Schema Therapy, מיינדפולנס ועוד. תלמידתו של סטיב אנדראס ממציא פרוטוקול הטראומה ב NLP ניסיון של 20 שנים כמטפלת. בעברה עובדת סוציאלית בביה״ח וולפסון בעלת רקע בעבודה עם מטופלים הסובלים מחרדה, טראומה, נפגעות תקיפה מינית, אלימות במשפחה, מטופלים בריאטריים (לאחר קיצור קיבה), סוכרת נעורים ומבוגרים, טיפול נמרץ ילדים ועוד. בעלת קליניקה פרטית בתל אביב. מיסדת המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית בדרך של רונית ומאמינה בטיפול מותאם אישית.