לימודים פסיכותרפיה | פסיכותרפיה לימודים | לימודי פסיכותרפיה

כיום יותר ויותר עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, אנשי חינוך ומטפלים באשר הם פונים ללימודי פסכותרפיה CBT, לימדו אותנו מהתחלת לימודי התואר הראשון שאנו צריכים להתמקד בגישה אחת, ללמוד רק אותה, להעמיק בה 3 שנות לימוד ועוד סופרויזן מקצועי, להתמחות בשיטה לטפל רק בה או בעיקר בה- ואפילו איגוד ה cbt דורש מחברי האיגוד לכתוב הצהרה שאדם הנו מטפל בעיקר רק ב CBT, בעוד ש לימודי פסיכותרפיה הנם חשובים, ונותנים כלים רבים למטפל להתמודד עם קשיי המטופל ולעזור לו במקצועיות, להערכתי לימודי פסיכוטרפיה של גישה אחת חוטאים למטרה.

להערכתי ללמוד גישה אחת במשך הרבה שנים משול לצייר המצייר עם צבע אחד. חשוב להבין בימינו שאנשים הם שונים ומיוחדים ומה שעובד על מטופל אחד לא יעבוד על האחר ואין את ה- גישה, אלא יש הרבה גישות טובות, ולכן הערכתי יש יתרון בלימודי פסיכותרפיה אקלקטיים/ מגוונים/ אינטגרטיביים, אשר בהם נלמד קורס CBT ממוקד ויעיל וכן גישות אחרות הנושקות לעולם לימודי הפסיכותרפיה בצורה אינטגרטיבית.

חשוב גם לציין כי לימודי פסיכותרפיה CBT הנם היום רחבים והיריעה של ה CBT כוללת בתוכה גישות רבות ביניהם הראיון המוטיבציוני, DBT-Dialectical Behavioural Therapy, ACT-Acceptance Commitment Therapy, סכמה תרפיה, ועוד ועוד.

מבחינת ה CBT ״הקלאסי״ להערכתי מספיק קורס ממוקד, והרחיבו את היריעה, את לוח הצבעים וציירו ביצירתיות וטפלו ביצירתיות וביעילות כך שכאשר מגיע אליכם המטופל שה CBT עוזר לו, תוכלו להציע לו יריעה רחבה, וכאשר יגיע מטופל שהלימודי פסיכוטרפיה CBT שלכם לא עזרו לו, יהיו באמתחתכם כלים מגוונים נוספים על מנת שתוכלו לעזור למטופל להתגבר על מצוקותיו ולטפל בו ביעילות ובמקצועיות אמיתית ואפקטיבית. רק כך מטופלים ומטפלים יחזרו להאמין בטיפול ולא יחושו תחושת כישלון ובמקום למעט או להפסיק להגיע, יגיעו בצורה יעילה ומשמעותית ויחוו הצלחה והגברת הבטחון.

למתעניינים בלימודי פסיכותרפיה אינטגרטיבית ניתן ללחוץ על הקישור המצורף, לרשום פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם יעוץ טלפוני חינמי.

https://ronitsway.ravpage.co.il/psychotherapy

תגובות

תגובות

About the author: רונית חיימוב

בת 46, אמא ל 2 בנים אור ושחר המקסימים, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית קוגניטיבית התנהגותית, מרצה וטריינרית ב NLP, עובדת בשיטות אפקטיביות, ביניהם: EMDR, DBT,CBT, Schema Therapy, מיינדפולנס ועוד. תלמידתו של סטיב אנדראס ממציא פרוטוקול הטראומה ב NLP ניסיון של 20 שנים כמטפלת. בעברה עובדת סוציאלית בביה״ח וולפסון בעלת רקע בעבודה עם מטופלים הסובלים מחרדה, טראומה, נפגעות תקיפה מינית, אלימות במשפחה, מטופלים בריאטריים (לאחר קיצור קיבה), סוכרת נעורים ומבוגרים, טיפול נמרץ ילדים ועוד. בעלת קליניקה פרטית בתל אביב. מיסדת המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית בדרך של רונית ומאמינה בטיפול מותאם אישית.