איך מתמודדים עם האימא החרדתית והמציפה בקבוצת הווטסאפ?

כאימא ל2 בנים בגילאי 8ש' ו11ש', אני מכירה טוב מדי את תחושת גלי החום המציפה את הגוף ומודיעה על התקף החרדה הבא אשר מתלווה להורות- הן ביום יום, והן בהסתכלות עתידית לכך שבעוד מספר שנים הבנים המתוקים הללו שלי יהיו שבורי לב מבנות, יהיו חיילים וילחמו, יאלצו להתמודד עם מכשולים… והחרדה מתחילה להציף… היום בעידן הטלפונים החכמים, הפייסבוק, הווטסאפ והעובדה שמידע ותמונות עוברים במהירות, שאין כזה דבר שאין לפחות קבוצת הורים אחת בטלפון החכם, שהודעות מגיעות בכל שעות היממה, נוצר מצב לא אחת שבא לנו לחנוק את ההורה המעצבן התורן- ובתקופה שכזו את האמא החרדתית שמכורה לווטסאפ ומלאת קושיות.  אני יודעת , הייתי קרובה מאוד להיות האימא הזו….זו שרוצים להרוג…. אז איך מתמודדים הבצורה יעילה?

  1. לתת לגיטימציה לתחושות, חששות, שאלות…. 2. לתת לחששות שם- ולאחר מכן לפרוט את הדאגות לפי מה שקורה כרגע- מה קיים עכשיו… ולא מה הסרט הנוראי שיש בראש… 3. להיות אמפתיים 4. להסביר שהחרדות והדאגות, הסמסים האינסופיים לא יפחיתו את האפשרות של משהו רע לקרות… ולא יגבירו את השליטה שלנו על אירועים… ולכן במקום לדאוג לחשוש ולהציף כדאי לפנק את עצמנו במשהו שאנו אוהבים ומרגיע… ולהציע פעילות כזו. 4ב. להסביר את ההשפעה של הסמסים עלינו- בצורה עדינה. 5. when all else fails להציע לפתוח את המסך הנגיש לסרט בנות טוב או לחלופין סרט עם החתיך התורן…. 6. וברצינות לאפשר ונטילציה, להסביר את הצד שלנו בצורה רגועה ושקולה, ולשאול אילו רעיונות יש לה שיכולים לעזור לכולם יקלו על התחושה האישית שלה ולאפשר לה ליזום ולבצע. תחושת יעילות היא התחושה שיוצרת העצמה וביטחון.  7. להחליט מראש על כללים לשימוש בווטסאפ הקבוצתי . לתרגל נשימות, מנטרות, מחשבה על מקום רגוע ובטוח וכל דבר שעוזר להרגיע.

אתן מוזמנות ומוזמנים לשתף כאן

לילה שקט לכולנו .

תגובות

תגובות

About the author: רונית חיימוב

בת 46, אמא ל 2 בנים אור ושחר המקסימים, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית קוגניטיבית התנהגותית, מרצה וטריינרית ב NLP, עובדת בשיטות אפקטיביות, ביניהם: EMDR, DBT,CBT, Schema Therapy, מיינדפולנס ועוד. תלמידתו של סטיב אנדראס ממציא פרוטוקול הטראומה ב NLP ניסיון של 20 שנים כמטפלת. בעברה עובדת סוציאלית בביה״ח וולפסון בעלת רקע בעבודה עם מטופלים הסובלים מחרדה, טראומה, נפגעות תקיפה מינית, אלימות במשפחה, מטופלים בריאטריים (לאחר קיצור קיבה), סוכרת נעורים ומבוגרים, טיפול נמרץ ילדים ועוד. בעלת קליניקה פרטית בתל אביב. מיסדת המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית בדרך של רונית ומאמינה בטיפול מותאם אישית.