טיפול בחרדה קשה

טיפול בחרדות קשות

חרדה קשה היא כמו אבן על הלב, חרדה קשה היא מצב רגשי מתמשך, אשר בא לידי ביטוי במגע או באינטראקציה עם גורמים, אשר מעוררים אותה, בין אם מדובר בחרדה ממקומות הומים, חרדה חברתית, חרדה קיומית, התחושה, שמעבר תמיד אורבת סכנה, ביטוי לחרדת מוות, ועוד.

לעיתים חרדה היא ביטוי פוסט טראומטי לאירוע קשה, שחווה האדם, בין אם מדובר על תאונה, אבל, אובדן או שינוי קיצוני, שחל בחייו. 

התופעות הפיזיות של החרדה יבואו לידי ביטוי בחוסר שקט פנימי, הימנעות מאינטראקציה, הזעת יתר, סחרחורת, בלבול, קושי לקבל החלטות, תחושת אי מסוגלות אישית, דיכאון, דחיה עצמית וכדומה. כל אלה מהווים זרקור אדום, שנדרש להתייחסות.

טיפול בחרדה קשה בדרך כלל יבוא לידי ביטוי עם התערבות אך לא רק. ניתן לקבל טיפול בחרדות קשות גם באופן טבעי, באמצעות תהליכים קוגניטיביים ורגשיים, אשר מעניקים מרחב למקום הזועק הנפשי, שלא מקבל מענה, בין אם מדובר על דמיון מודרך, תחקור האמונות השליליות והמעכבות, נטרול מרכיב הביקורת, ובניית שיח פנימי בריא ושלם. זהו תהליך רגשי הדורש תרגול, אף מבטיח תוצאות איכותיות, שיבואו לידי ביטוי בבסיס איתן ויציב.

חרדות, שמנהלות את החיים פוגעות בכם, באושר שלכם, בהגשמה ובפוטנציאל האישי. בחרדות ניתן לטפל באופן טבעי ואפקטיבי, ללא תרופות, ללא תלות ובעיקר ממקום של בניה עצמית.
רונית חיימוב זילברמן, מטפלת הבית של "הדרך של רונית, מזמינה אותך ליצור קשר בנושא
052-3634674 
haimoffronit@gmail.com

תגובות

תגובות

About the author: רונית חיימוב

בת 46, אמא ל 2 בנים אור ושחר המקסימים, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית קוגניטיבית התנהגותית, מרצה וטריינרית ב NLP, עובדת בשיטות אפקטיביות, ביניהם: EMDR, DBT,CBT, Schema Therapy, מיינדפולנס ועוד. תלמידתו של סטיב אנדראס ממציא פרוטוקול הטראומה ב NLP ניסיון של 20 שנים כמטפלת. בעברה עובדת סוציאלית בביה״ח וולפסון בעלת רקע בעבודה עם מטופלים הסובלים מחרדה, טראומה, נפגעות תקיפה מינית, אלימות במשפחה, מטופלים בריאטריים (לאחר קיצור קיבה), סוכרת נעורים ומבוגרים, טיפול נמרץ ילדים ועוד. בעלת קליניקה פרטית בתל אביב. מיסדת המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית בדרך של רונית ומאמינה בטיפול מותאם אישית.