טיפול בדיכאון קליני

דיכאון קליני, המכונה גם מג'ורי, הינו הצורה העמוקה ביותר של דיכאון שמובילה לפגיעה משמעותית וחמורה בתפקודו של האדם. בתקופה זו חווה האדם מצב רוח ירוד המלווה לרוב בתשישות גדולה, היעדר מוטיבציה והנאה, ומחשבות שליליות חזקות המופנות כלפי עצמו וכלפי עולמו. במקרים חריפים מתקשה האדם לצאת מהמיטה בבוקר ולהמשיך בעיסוקיו, וישנה השפעה מהותית על נדבכים נוספים בחייו כגון יחסים עם אחרים, הורות ומקום העבודה. יתר על כן, המחשבות השליליות שמופנות כלפי העצמי עלולות להיות גם אובדניות.

יש טיפול לדיכאון קליני

במרכז האפקטיבי לטיפול בחרדות, טראומה ומחלות כרוניות ניתן לקבל טיפול לדיכאון קליני, אשר מטרתו להשיב את האדם לתפקוד תקין, להקל על תסמיניו ולהוביל לשיפור בהרגשתו הכללית ובאיכות חייו. טיפול זה מבוסס על גישות שונות הכוללות בין היתר פסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית, מיינדפולנס ו- NLP, אשר מתייחסות להיבטים שונים בעולמו הפיזי, המחשבתי וההתנהגותי של המטופל. יש להדגיש כי הטיפול אינו סותר המשך נטילת תרופות נוגדות דיכאון על ידי המטופל, ובהחלט יכול להתבצע לצד מעקב פסיכיאטרי.

כיצד מאבחנים דיכאון קליני

בעיקרון, אבחנה של דיכאון קליני נעשית אך ורק על ידי פסיכיאטר, וזאת על בסיס פגישה עם האדם ותשאולו לגבי היבטים שונים בחייו. התשובות נבחנות אל מול המדריך הפסיכיאטרי האמריקאי ששמו DSM, ומכאן ניתנת האבחנה וכן המלצות לטיפול. על פי רוב, ההמלצות יכללו נטילת תרופות נוגדות דיכאון לצד פסיכותרפיה פרטנית כפי שמתבצעת במרכז האפקטיבי לטיפול בחרדות, טראומה ומחלות כרוניות.

למידע נוסף על טיפול בדיכאון קליני פנו אל רונית חיימוב בטלפון 052-3634674

תגובות

תגובות

About the author: רונית חיימוב

בת 46, אמא ל 2 בנים אור ושחר המקסימים, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית קוגניטיבית התנהגותית, מרצה וטריינרית ב NLP, עובדת בשיטות אפקטיביות, ביניהם: EMDR, DBT,CBT, Schema Therapy, מיינדפולנס ועוד. תלמידתו של סטיב אנדראס ממציא פרוטוקול הטראומה ב NLP ניסיון של 20 שנים כמטפלת. בעברה עובדת סוציאלית בביה״ח וולפסון בעלת רקע בעבודה עם מטופלים הסובלים מחרדה, טראומה, נפגעות תקיפה מינית, אלימות במשפחה, מטופלים בריאטריים (לאחר קיצור קיבה), סוכרת נעורים ומבוגרים, טיפול נמרץ ילדים ועוד. בעלת קליניקה פרטית בתל אביב. מיסדת המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית בדרך של רונית ומאמינה בטיפול מותאם אישית.